Letná Kritická masa pritiahla vyše 150 cyklistov

Napriek dovolenkám, chladnému a daždivému počasiu sa rozhodlo vyše 150 cyklistov zúčastniť júlovej cyklojazdy Critical Mass. Piatok poobede to ešte vyzeralo na dážď, ale nakoniec vyšlo slnko a cyklojazda sa niesla v skutočnej letnej atmosfére.

Masa prechádza budúcim Historickým okruhom - Rybné nám.
Masa prechádza budúcim Historickým okruhom - Rybné nám.

Masa začínala tradične na Nám. SNP, aby následne pokračovala cez Obchodnú a Mariánsku na Špitálsku. Ná Šafárikovom námestí pred budovou Univerzity Komenského sa cyklisti rozhodli zastať a zdvihnúť bicykle nad hlavy po prvýkrát. Už klasicky sa pokračovalo do Eurovey, kde hlavnú mestskú cyklotrasu podľa ÚPN niekto inteligentne zastaval pódiom, takže cyklisti sa museli tlačiť s chodcami v úzkych nájazdoch. Druhý bike lift a prekvapivo nemiešajúci sa ochrankári Eurovea.

Bikelift pri Riverparku si nakrúcali páni z J&T
Bikelift pri Riverparku si nakrúcali páni z J&T

Riverpark sa ukázal byť ďalším cieľom jazdy po nábreží, opäť s poukázaním na nezmyselný retardér na hlavnej mestskej cyklotrase ako aj bike lift. Cyklistov si prišli nakrútiť aj páni z J&T.

Cyklisti zapálili sviečky pri Nórskej ambasáde
Cyklisti zapálili sviečky pri Nórskej ambasáde

Masa sa následne presunula cez mesto, kde sa chvilku čakalo na odrhnutých cyklokoaličníkov, pred Nórske veľvyslanectvo, tam si zapálením sviečok uctila obete teroristického činu. Vtipný highlight bol chalan, ktorý hral na Hviezdoslavovom námestí na gitare Let it be od Beatles. Skoro celá masa sa pri ňom zastavila, niektorí aj korunku hodili a keď dohral pýtali sa ho na nejaku cyklistickú pesničku..A chalanisko zahral We all live on the yellow bicycle, yellow bicycle, yellow bicycle. Priatelia nabudúce po skončení jazdy opekačka!

Autor fotografií: Vera (vďaka)