Veľká májová cyklojazda pritiahla vyše 200 ľudí

Veľká májová cyklojazda sa začala 27.5. a napriek obavám zo zlého počasia (hlásené ťažké búrky a silný vietor) prebehla počas krásneho slnečného podvečera. Na Nám. SNP sa zišlo vyše 200 cyklistov, nejakí sa ešte pridali po ceste na Dulovo nám, kde bol prvý bike lift.

Masa ide ulicami Bratislavy
Masa ide ulicami Bratislavy

Následne sme sa vydali už tradičnou trasou do Eurovey, kde sme spomenuli platný územný plán a nutnosť viesť cyklotrasu cez toto územie. Pokračovalo sa na Šafárikovo námestie, kde bol na počesť 10 rokov od pamätnej jazdy BicyBa urobený bike lift.

Aby účastníci mali čas rozísť sa domov pre hlásenými búrkami, ukončili sme jazdu tentokrát na Hviezdoslavovom námestí. Avšak až po malom extempore s políciou, keďže nás tam zastihli dve policajné autá vyslané “operačným strediskom”. Páni policajti chceli vedieť, čo sa to tam deje a vymáhali si na niekoľkých účastníkoch občianske preukazy cez svoju “právomoc”. Keď nakoniec viacero účastníkov začalo svoje preukazy vyťahovať, na otázku, či sa takto pýtajú na preukazy aj skupín vodičov v kolónach na cestách, sa policajti zbalili a odišli.

Bike lift na Dulovom námestí
Bike lift na Dulovom námestí
Bdelé oko policajných orgánov
Bdelé oko policajných orgánov

Veľká májová jazda pritiahla vyše 200 ľudí a znamenala príjemnú cyklojazdu ulicami Bratislavy v dobrej atmosfére, keď viacerí vodiči podporili cyklistov zatrúbením či blikajúcimi svetlami.

One thought on “Veľká májová cyklojazda pritiahla vyše 200 ľudí

Comments are closed.