Júnová Chic cyklojazda pritiahla krásne oblečených cyklistov

Chic cyklojazda pred Eurovea
Chic cyklojazda pred Eurovea

Júnová Chic cyklojazda pritiahla vyše 150 krásne oblečených cyklistov. Niektorí oprášili maturitné saká, iní nahodili ľahké letné oblečky, ďalší to zobrali biznis vážne s kravatami.

Trasa tentoraz viedla z Nám. SNP cez Hodžovo a Kollárovo námestie smerom na Å pitálsku, kde sa pri Manderláku uskutočnil prvý bike lift. Druhý nasledoval na Å afárikovom námestí pred právnickou fakultou a ďalej sa iÅ¡lo k Námestiu Ľudovíta Å túra, kde práve nedokonalý systém semaforov pre chodcov spôsobil zápchu na priechode – desiatky prechádzajúcich cyklistov nemali ako rýchlo prejsÅ¥ na druhú stranu. Po nábreží sme pokračovali k River Parku, kde sme sa pozreli na svetovú absurditu (a kuriozitu) – retardér na cyklotrase so značkami, ktoré boli zjavne osadené ilegálne a nespĺňajú náležitosti výhlášky a zákona o cestných komunikáciách.

Elegancia bola všade
Elegancia bola všade

Od River Parku sme sa po ceste vybrali smerom k Eurovee, kde boli vyhlásení najkrajšie oblečení cyklisti a cyklistky. Vyhrali všetci, ktorí našli odvahu a prišli sa ukázať dopredu pred Kritickú masu.

Cyklojazda bola tentoraz ukončená pri graffiti dome medzi Euroveu a Tower 110.

Viac fotiek napríklad u Mimi alebo na Flickri (ďakujeme za použité foto Mimi a Kalke).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/html/criticalmass.sk/criticalmass.sk/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

One thought on “Júnová Chic cyklojazda pritiahla krásne oblečených cyklistov

  1. Som rada, že ste prelinkovali na môj blog. Ďakujem!
    Včera som bola bicyklom v Kittsee a celou cestou po petržalskom úseku som myslela na vaše aktivity. Robili ste už critical jazdu aj po Petržalke? Vyskúšali ste si, ako sa dá dostať napr. z Ovsišťa na petržalskú železničnú stanicu? Viete poradiť, ako sa dá bezpečne dostať na druhú stranu cyklistického chodníka popri Chorvátskom ramene v mieste pri polícii na Nám. Hraničiarov? A potom ďalej? Do Kittsee? Už som si vyskúšala kúsok nového cyklochodníka, ale aj ten úsek od stanice po stavbu nového chodníka si na niektorých miestach zaslúži vašu pozornosť. P.S. Nápad jazdy v sukienkach je pekný, ale pre niektoré dámy neakceptovateľný :-))))

Comments are closed.