Oktobrová šálová cyklojazda!

Októbrová cyklojazda sa niesla v znamení prichádzajúceho jesenného počasia, ktoré sa postaralo o úspech šálikovej témy a každý cyklista si priniesol svoj farebný či nefarebný šál. Jazda začala tradične na Námestí SNP, kde sa zhromaždilo približne 100 cyklistov.

V kontexte dušičkového obdobia sa zvolila trasa, ktorá viedla postupne k miestam významných osobností. Prvou bola socha Júliusa Satinského na Dunajskej ulici, kde sme mu ako masa vzdali hold a zapálili mu sviečky.

Jazda už tradične pokračovala k obchodnému centru EUROVEA, kde sme zapálili sviečky M.R.Štefánikovi, čo sa tentoraz zaobišlo bez tradičného besnenia pracovníkov SBS pri pohľade na naše bicykle. Objavuje sa čoraz viac šumov, že do celého areálu obchodného centra bude povolený vjazd bicyklom. Zatiaľ to však ostáva len pri šumoch…

Jazda ďalej pokračovala smerom k soche Masaryka pred Slovenským národným múzeom, ktorému sme tiež zapálili sviečočky a vypočuli si kratučkú prednášku o jeho prínose z úst pána Benka. Tu sme dali aj potrebný bikelift!

Posledná sviečková zastávka bola pri soche architekta Jurkoviča v blízkosti Riverparku, kde sme si vypočuli kratučký príhovor od architektky Kiselovej.

Následne sme sa presunuli na Primaciálne námestie, kde sa urobilo zopár kolečiek okolo námestia (bolo zopár aj na Hlavnom námestí ;-)) a pokračovalo sa vo voľnej debate ohľadom poistenia bicyklov v prípade dopravných nehôd.

Októbrová cyklojazda sa síce niesla v pietnej spomienke na minulé osobnosti, ale pozitívna cyklonálada sa niesla celou masou.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na novembrovú cyklojazdu, ktorá sa bude konať 25.11.

See ya :-)