Vladimír, 28 rokov

Bicykel: krosový Kelly

Jeden jasný dôvod, prečo jazdím na bicykli po BA asi neexistuje. Niekedy prevláda radosť z pohybu, niekedy ma teší pocit, že som rýchlejší ako zvyšok dopravy. Inokedy ventilácia myšlienok. A keď vidím autá krúžiace dookalo bloku, márne sa snažiace zaparkovať, tak ma teší pocit, že to mám jednoduchšie.

Do práce to mám 7-8 km, podľa trasy ktorú si zvolím. Viem prejsť väčšinu trasy bočnými uličkami s malým množstvom áut a semaforov, aj keď je to dlhšie. Ak sa ponáhľam môžem ísť rovno po viacprúdových cestách. Hlavne pred svetlami či v zápche som rýchlejší ako autá / autobusy / trolejbusy. Ale v tom prípade sa nedá veľmi hovoriť o pohybe na čerstvom vzduchu. :-) Čo je zaujímavé, tak aj keď idem dlhšou trasou s menšou premávkou, stále to netrvá viac ako cesta s MHD (električkou). A vzhľadom na problémy s parkovaním a častými zápchami na mojej trase to v priemere netrvá výrazne dlhšie ako autom. A parkujem bližšie ku vchodu ako šéfstvo budovy na VIP miestach.

Každopádne, človek sa po príchode do práce alebo domov cíti sviežejšie, ako keď sa presúva MHD, či autom a tých pár km pre a po 8 hodinovom sedení tiež dobre padne.

V daždi a v snehu nejazdím, zatiaľ som neinvestoval do vhodného oblečenia.